Miljevci: 19. obljetnica oslobađanja

Svečanom svetom misom, koja je održana 21. 6. 2011. na devetnaestu obljetnicu oslobođenja miljevaca od srbočetničke agresije, proslavljen je Dan Miljevačke zahvalnosti. Svečanu svetu misu predvodio je župnik fra Ivan Maletić, a propovijedao dr. Fra Šime Samac u koncelebraciji s još 9 svećenika. Misi su nazočili i članove obitelji poginulih branitelja, udruge branitelja, predstavnici hrvatske vojske, pripadnici 113. i 142. brigade HV, predstavnici MUP-a i HVIDR-e, gradske i županijske vlasi, saborski zastupnik, državni tajnik ministrastva obitelji, branitelja, i međugeneracijske solidarnosti g. Zoran Komar.

Prije mise položeni su vijenci i zapaljene svijeće kod spomen obilježja poginulim braniteljima, a nakon mise održana molitva za poginule branitelje.

Odbor za obilježavanje ove proslave upriličio je i prigodni domjenak u športskoj dvorani OŠ „Stjepana Radića“ za preko 400 sudionika ove svečanosti.

Kao uvod u proslavu Dana zahvalnosti održan je i malonogometni turnir miljevačkih sela i Miljevačke Užance.